fbpx

3 SPOSOBY NA POGODĘ DUCHA

Pogoda ducha to Twoja tajna broń.

Różnie się w życiu układa.
Nie zawsze wszystko jest po Twojej myśli.

Czasami rzeczywistość okazuje się być nie tak kolorowa, jak w Twoich wyobrażeniach.
Czasami musisz poczekać dłużej, niż chce Twoja cierpliwość.
Czasami pożegnanie, to jedyne dobre rozwiązanie.Zawsze wtedy masz w sobie coś, co może Ci pomóc łagodniej przejść przez wyzwania.
Pogoda ducha. Twoja tajna broń. Ochrona. Wsparcie.
Dbaj o nią. Odżywiaj. Budź w sobie.

Jak? Sposobów jest wiele. Im więcej ich masz w gotowości, tym łatwiej przejdziesz przez trudniejsze momenty i przyjemniej spędzisz każdy dzień.
Poniżej trzy podpowiedzi. Warunek – praktykuj codziennie.


3 sposoby na codzienną regenerację pogody ducha:


1. Zauważaj piękno dookoła Ciebie.

Widzisz jaki świat jest fantastyczny? Zauważasz to jeszcze, czy już zupełnie skupiłeś się na pędzie i nie widzisz nic wokół siebie? Zauważaj drzewa, kwiaty, promienie słońca, parę zakochanych, ptasi śpiew. Bądź bardziej obecny. Przyłapuj się na tym, że zauważyłeś coś miłego.


2. Mów o sobie dobrze.

Naturą ludzką jest wyłapywać niedociągnięcia. Zrób na przekór. Postanów sobie, że od dzisiaj będziesz mówił o sobie samym tylko dobrze. Jeśli zauważysz coś, co wymaga pracy, poszukasz rozwiązania, zamiast od razu wyrzucać sobie jaki to jesteś kiepski. To wymaga ćwiczenia. Ale gwarantuję Ci, że to świetny sposób na lepsze życie.

3. Uśmiechaj się.

Trenuj uśmiech. Dosłownie. Przy każdej możliwej okazji uśmiechnij się do siebie. Podnieś kąciki ust i fizycznie poczuj tą zmianę. Ona zmieni całe Twoje ciało i myśli. Uśmiech to cudowne lekarstwo. Ale tak jak każde lekarstwo musi być zażywane regularnie;)

Kiedy wszystko zawiedzie i nawet nadzieją na chwilę gdzieś zniknie, łagodna pogoda ducha pomoże Ci przetrwać. W jej towarzystwie łatwiej przejdziesz do kolejnego etapu w życiu.

Masz ją w sobie, nawet jeśli już o tym nie pamiętasz. Bądź ze sobą blisko.

Uśmiechnij się łagodnie do siebie.
Potrafisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Kamila Lewicka
Projekt i wykonanie: 2CREO