fbpx

BYWA RÓŻNIE

Mamy swoje wizje. Na pracę, na związek, na czas, na życie. Bardzo CHCEMY, aby to właśnie nasz scenariusz wybrał Reżyser tego świata. Wydaje nam się, że tylko wtedy będziemy szczęśliwi.

Boksujemy się ze wszystkim co nie jest po naszej myśli. Walczymy o jedyną słuszną, bo naszą rację. Silimy się na działania, które mają nas utwierdzić w przekonaniu, że dobrze sobie to wszystko wymyśliliśmy.

Bywamy w tym nie do zatrzymania. Konsekwentnie każdego dnia tupiemy nogą, jeśli coś próbuję nie odzwierciedlać naszego wyobrażenia.

Pod tym wszystkim kryje się ważna dla nas wiadomość. LĘK.
Boimy się utraty kontroli, tego, że coś może pójść inaczej, a wszystko już przecież tak idealnie zaplanowane. Boimy się, że wymknie nam się z rąk to, co tak misternie stworzyliśmy. I co wtedy?

A gdyby tak puścić to napięcie. Pozwolić sobie na doświadczanie życia ze wszystkim co przynosi. Marzyć, tworzyć cele, działać i realizować zamierzenia, ale mieć z tyłu głowy myśl, że może to jest jedna z opcji. Może ten plan jest tylko szkołą dla nas, a nie gwarancją szczęścia. Może jest coś, czego nie widzimy idąc w zaparte po to, czego żądamy.

POKORA. To niepopularne dzisiaj słowo. Zapisywałabym je jako lekarstwo dla umęczonych życiem. Pokora daje dystans. Rozluźnia. Przynosi spokój.

Odpuść walkę. Przyglądają się życiu, zauważaj gdzie Cię prowadzi. Nie dyktuj rozwiązania. POZWÓL SERCU POCZUĆ.

Idź odważnie. Sprawdzaj co jest dla Ciebie dobre. Jeśli pomylisz drogi, podziękuj, że widzisz swój błąd. To dar. Możesz spróbować inaczej. Lepiej. Głębiej.

Bywa różnie. Ale wszystko ma swój cel.

Otwórz szeroko oczy. Nie przegap prawdziwego szczęścia, upierając się przy swoim scenariuszu.

Weź oddech, puść napięcie, rozluźnij ciało, uwolnij myśli i… ŻYJ.
Próbowałeś tego?

Posłuchaj:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Kamila Lewicka
Projekt i wykonanie: 2CREO