fbpx

CO ŁAPAĆ JESIENIĄ?

Pierwszy dzień jesieni.

To jedna z moich ulubionych pór roku. Miękki, nostalgiczny czas.

Zwykle jesienią łapiemy…katar i przeziębienie;) Dzisiaj zachęcam Cię do złapania nieco innych drobiazgów, które sprawią, że zamiast tęsknić za latem, docenisz jesienną aurę.

  1. Złap promienie słońca.
    Tak, jest ich teraz coraz mniej. Nie ma co marudzić, tak układa się rok w przyrodzie. Ale to nie oznacza, że słońce znika całkowicie! Każdego dnia idź na spacer, wystawiaj buzię do słońca, zamknij oczy i chłoń to ciepłe światło. Doceń każdy taki moment.

2. Złap witaminy.
Jesień to raj witaminowy. Jabłka, dynie, śliwki, gruszki, pomidory…To najbogatszy czas na takie cudowności. Teraz są wypełnione witaminami. Kupuj i zjadaj. Niech owoce i warzywa jesieni wypełnią Twój jadłospis.

3. Złap długie wieczory.
Zamiast narzekać, że wcześnie robi się ciemno, skorzystaj z tej szansy, na więcej czasu dla siebie. Może wprowadzisz nowy zwyczaj – 15 minut z dobrą książką? Regularne rozmowy z najbliższymi? Jesień to doskonały czas na rozpoczęcie takiej regularnej praktyki. Więcej czasu spędzasz w domu. Wykorzystaj to na coś dobrego dla siebie.

4. Złap myśli.
Kocham jesień za okazje do refleksji. Jesienią świat jakby zwalnia. Pojawia się więcej przestrzeni na refleksję nad sobą, swoim życiem, tym co dalej. Może zaczniesz każdego dnia notować kilka swoich myśli?

5. Złap siebie.
Właśnie o tej porze roku łatwiej jest na chwilę refleksji nad sobą. Ja zwykle o tej porze roku wprowadzam nowe, dobre zwyczaje, które służą mi i mojemu zdrowiu. Pomyśl, co dobrego możesz dla siebie zrobić? I od razu zadziałaj!

6. Złap ciepło i czułość.
Zainwestuj w piękny ciepły koc i łap miłe chwile z książką, ciepłą herbatą, dobrym filmem. Zapal piękną świecę, włącz miękkie światło. Ciesz się takimi momentami. Nasycaj tą niezwykłą jesienną atmosferą.

7. Złap słowa i obecność.
Nic tak dobrze nie robi relacjom niż czas i rozmowa. A jesień jest doskonałą okazją do pielęgnowania związków z innymi. Umów się na wieczorne rozmowy ze swoim partnerem. Zróbcie wspólnie ciepłe kakao i porozmawiajcie nie tylko o sprawach „do zrobienia”, ale o tym co lubicie, co was ostatnio poruszyło, jak się teraz czujecie, co jest dla was ważne, czego potrzebujecie. Bądźcie siebie ciekawi. Zadawajcie uważne pytania, tak jakbyście jeszcze bardziej chcieli się poznać. Bądźcie otwarci na siebie, nie oceniajcie, wasz związek może bardzo na tym zyskać.

To kolejna jesień w Twoim życiu. DOCEŃ, że możesz jej doświadczać i łap wszystko co dla Ciebie dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Kamila Lewicka
Projekt i wykonanie: 2CREO