fbpx

KURS na ŻYCIE

Przed nami szansa na kolejne 12 miesięcy. Taki prezent od życia.

Dookoła mnożą się pomysły jak zagospodarować ten czas, jak go zaplanować, jak robić postanowienia, jak wyznaczać cele, tak by to był rok sukcesu.

Mam dla Ciebie inną propozycję.
Zanim wyznaczysz zadania na ten rok, znajdź dla siebie trochę czasu i zastanów się czego tak naprawdę chcesz. Jaki sens ma lista zadań do zrobienia, przyrzeczenia dawane sobie, noworoczne postanowienia, jeśli nie wiesz gdzie i po co idziesz, co jest dla Ciebie ważne, na czym Ci zależy?

Będą to kolejne mniej lub bardziej zrealizowane zadania, które może na chwilę zapełnią Twoją potrzebę działania i poczucia sprawczości, ale w rezultacie będą Cię wiodły do bliżej nieokreślonego celu i jest duża szansa, że w grudniu poczujesz frustrację, że oto minął kolejny rok, a Ty nawet nie zauważyłeś kiedy. I że znowu właściwie jesteś w podobnym punkcie, a to co naprawdę ma dla Ciebie znaczenie, czeka w kolejce za wszystkimi innymi „bardzo ważnymi” do zrobienia sprawami.

  • ZNAJDŹ KIERUNEK.

Nie płyń gdziekolwiek. Stwórz mapę i płyń do celu, który jest dla Ciebie ważny. Wtedy nawet jeśli po drodze pojawi się pogorszenie pogody, burze, które na chwilę wytrącą Cię z obranej drogi, to wrócisz na dobry tor, bo będziesz wiedział gdzie on jest.
W przeciwnym razie podryfujesz raz tu, raz tam, stracisz cenny czas, który już nie wróci.

  • NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE: PO CO?

Zanim wyruszysz gdziekolwiek zadaj sobie pytanie: po co chcę tam iść? Dlaczego chcę zrobić właśnie to? Osiągnąć właśnie ten cel? Co to dla mnie oznacza?

I…uczciwie sobie odpowiedz. Zastanów się gdzie jest Twoja motywacja? Czy naprawdę wypływa z Twoich pragnień, serca, jest prawdziwa i ważna, czy może jest zaspokajaniem potrzeb Twojego szefa, Twojego partnera, rodziców, okoliczności zewnętrznych i podejmujesz ten kurs bo „po prostu tak trzeba”. A może wynika z lęku? Chcesz czegoś bardzo, wiesz, że to możliwe, ale boisz się iść w tą stronę i odrzucasz to co przychodzi, wskakując na niesłużące Ci, ale znane tory?

  • JAK BYŁO i JAK MA BYĆ DALEJ?

Spójrz na miniony rok. Pomyśl czy żyłeś tak jak chciałeś? Czy to był dobry, radosny, sycący czas?
Wyciągnij wnioski i obiecaj sobie, że zadbasz o ten czas przed Tobą.
Tylko od Ciebie zależy jaki będzie 2020 rok!

Trzymam kciuki za Twój kurs na to czego naprawdę dla siebie chcesz! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Kamila Lewicka
Projekt i wykonanie: 2CREO