fbpx

LEPSZY ŚWIAT

Dzieci są szansą dla tego świata.

Patrząc na nie mam w sobie nadzieję na to, że wyrosną na świadomych, pewnych siebie, dobrych ludzi. Mądrych dorosłych zauważających coś więcej niż tylko siebie. Mają jeszcze niczym niezmąconą szansę na fajne życie. Na budowanie bliskich, wartościowych relacji, ambitne kreowanie swojej rzeczywistości, sięganie po to, czego pragną.

Pracując z nimi pomagam im odkrywać to, co w nich prawdziwe. Wzmacniać poczucie własnej wartości, odwagę wyrażania swoich myśli, chęć działania.

Widząc jak się mierzą ze swoimi strachami, jak pokonują nieśmiałość, jak coraz trafniej potrafią wyrazić to co czują i co jest dla nich ważne, odczuwam ogromną wdzięczność, że mogę im w tym towarzyszyć. Zaufanie, którym mnie obdarzają to dla mnie coś wielkiego, co staram się im oddać służąc radą i doświadczeniem. A przede wszystkim dając dużo przestrzeni do wyrażania siebie. Przyjmuję ich takimi jakimi są, to ich cenna prawda. Dopiero w takim pełnym przyjęciu, można pracować nad tym, co im nie służy, szanując to kim są.

Spotykam czasami moich dawnych uczniów, dzisiaj już dorosłe osoby. Kiedy słucham co mówią, jak wspominają nasz wspólny czas, to co i jak do nich mówiłam, jak te zajęcia wyglądały, czuję dumę. Z nich. I z siebie. Patrząc na nich, wiem, że było warto walczyć o coś więcej niż tylko dobrze przekazaną wiedzę. Że było warto walczyć o nich.

Kiedyś jedna z mam przyszła do mnie i podziękowała, za to, że nie tylko uczę jej dzieci, ale pokazuję im jak dobrze, radośnie i wartościowo żyć.  Właśnie dlatego praca z dziećmi ma dla mnie ogromny sens. Dzięki niej wierzę w lepszy świat. Dla nas wszystkich.

Posłuchaj:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Kamila Lewicka
Projekt i wykonanie: 2CREO