fbpx

GALOP

Zwolnij. Zatrzymaj się. Stań oko w oko ze światem.

Kiedy biegniesz mijasz go, nie zauważasz, lekceważysz.

Kiedy biegniesz nic nie widzisz. Miga Ci przed oczami jak wielobarwne plamy.

Jesteś przekonany, że ten bieg to Twój sukces, tyle się dzieje, żyjesz naprawdę, jesteś taki zaangażowany. Czyżby?

Kiedy zadaje się starszym ludziom pytanie, co zmieniliby w swoim życiu gdyby mogli przeżyć go jeszcze raz, najczęściej odpowiadają, że nie pracowaliby tak dużo, więcej odpoczywali, cieszyli się życiem i mówili innym więcej dobrych słów.

Wiesz, że powietrze zmienia zapach na jesienny? Że nie ma już bocianów, a w lesie pojawiły się dywany z liści? Kiedy ostatni raz byłeś w lesie? Nie w miejskim parku gdzie są tłumy ludzi i głośnych dzieci. W lesie. W ciszy. Sam. Tylko ze sobą.

Kiedy ostatni raz świadomie wziąłeś głęboki oddech, uśmiechnąłeś się do siebie tak po prostu, z czystej miłości?

Kiedy ostatni raz zamknąłeś oczy i pozwoliłeś sobie, aby poczuć samego siebie, swoje ciało, myśli, pragnienia. Bez pośpiechu.
Czy nie jest tak, że czytając to, przeskakujesz szybko ze słowa na słowo, z wersu do wersu, bo Twój umysł już pędzi dalej. Myślisz sobie, że to oczywiste, że pojawia się kolejny dzień, kolejna jesień. O czym ona pisze? Cóż w tym nadzwyczajnego? Tyle jest pilnych rzeczy do zrobienia, a ona o lesie i liściach. Twoja praca, Twoje projekty, to jest kluczowe, terminy, zobowiązania. To jest ważne. To jest życie.

A gdybyś tak znalazł jednak trochę czasu i uczciwie odpowiedział sobie na pytanie: Jakie znaczenie za rok, 5, 10 lat będzie miał ten galop, który dzisiaj uprawiasz.

Czy w ogóle będziesz pamiętał to, co dzisiaj zabiera Ci sen, czas, zdrowie?

Kolejna jesień w Twoim życiu nie jest oczywista. Nie każdy dzisiaj otworzył oczy. Tobie podarowano kolejny dzień. Zobacz więcej, poczuj bardziej, oddychaj głębiej.

Zanim zajmiesz się pracą, spójrz w oczy bliskiej osoby. Poczuj wdzięczność, że chce dzielić z Tobą kolejny dzień, który też otrzymała. Mogła wybrać inaczej. Uśmiechnij się i czerp z tych chwil.

Bądź blisko z ludźmi w otwartości i miłości. Bądź blisko ze sobą. W samotności i kiedy jesteś z innymi. W tej bliskości odradza się Twoja siła. Każdego dnia.

Posłuchaj:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Kamila Lewicka
Projekt i wykonanie: 2CREO