fbpx

SPRAWDŹ GDZIE JESTEŚ

Jak ten czas pędzi! –  Często słyszę.

Zastanawiam się wtedy czy to czas, czy my nie potrafimy już zdjąć nogi z gazu.

Z pewnością myślałeś nie raz jakiego chcesz życia, co jest dla Ciebie ważne, o jakim związku marzysz, jak ma wyglądać praca. 
Ile z tych myśli, planów, marzeń zaistniało w Twoim życiu? Gdzie teraz jesteś? Jaki to etap drogi?

Czy to ten właściwy kierunek, czy gdzieś po drodze zjechałeś z trasy? Bo szybciej, łatwiej, atrakcyjniej?

Namawiam Cię do tego, żebyś regularnie sprawdzał w jakim punkcie jesteś.
Nie bój się. Bądź uczciwy wobec siebie. Może odpowiedź nie będzie przyjemna, ale to cenna informacja. Jeśli jesteś w miejscu, w którym nie jest Ci dobrze, które nie spełnia Twoich oczekiwań, wszystko przed Tobą! ZAWSZE jest możliwość zmiany, zbliżenia się do miejsca, w którym będziesz czuł satysfakcję, radość i spójność z samym sobą.

Podzielę się z Tobą moimi sposobami na to „jak nie wypaść z trasy”. Pomogą Ci mieć większą kontrolę nad tym jak żyjesz, a jednocześnie cieszyć się tym, co przynosi każdy dzień. Nigdy nie jest za późno, żeby odnaleźć tę właściwą drogę.


1. Rób podsumowania.

Regularnie przyglądaj się temu co się wydarzyło. Ja robię to co miesiąc. Równie dobrze może to być kwartał, ale nie dłużej. Wypisz ważne wydarzenia, kluczowe momenty, sukcesy w różnych obszarach Twojego życia. Robimy bardzo wiele rzeczy, to powoduje, że większość z nich traci na znaczeniu kiedy pojawiają się kolejne. Płyniemy od jednego wydarzenia do drugiego. Spisanie ich pomaga zobaczyć jak działasz, co się sprawdza, a co nie. Będziesz widział realny obraz Twojego życia, a nie pewnego rodzaju wrażenie. Zobaczysz dokąd Cię prowadzi to, co robisz i czy ta trasa jest dla Ciebie najlepsza. Podsumowania sprawią, że docenisz siebie, a to doda Ci energii na dalszą drogę.

2. Uaktualniaj cele.

Sprawdzaj czy Twoje cele są nadal aktualne. To co było dla Ciebie ważne jakiś czas temu, teraz może nie mieć znaczenia. Fakt, że zacząłeś jakiś projekt, nie oznacza, że musisz go za wszelką cenę skończyć. Rozwijasz się, Twoje życie się zmienia, pojawiają się nowe okoliczności, marzenia, cele. Weryfikuj swoją listę. Sprawdź czy to nadal ważne dla Ciebie rzeczy.

3. Spędź czas tylko ze sobą.

To bardzo ważne, abyś regularnie przebywał tylko w swoim towarzystwie. Jeśli masz możliwość wyjedź gdzieś sam. Jeśli nie, daj sobie kilka godzin. Wyjdź z domu. Zmień otoczenie. Spójrz na swoje życie z innej perspektywy. Koniecznie wyłącz, albo chociaż całkowicie wycisz i schowaj telefon. Niech to będzie czas wyłącznie dla Ciebie. Poczuj siebie, swoje emocje, zauważ jak i o czym myślisz. Zastanów się czy Twoje życie wygląda tak jak tego chciałeś. Jeśli tak, podziękuj za to i niech to będzie czas na wdzięczność za to, że idziesz przez życie w zgodzie ze sobą. Jeśli nie, pomyśl co możesz zrobić, aby małymi krokami modyfikować tę drogę i zbliżyć się do tego, czego dla siebie pragniesz.

4. Przypominaj sobie czego chcesz.

Im częściej będziesz wracał do tego, co jest dla Ciebie ważne,  tym lepiej. Zapisz i często przypominaj sobie o jakiej pracy marzysz, w jakim miejscu, jakiego chcesz związku, z jakim partnerem, jak chcesz mieszkać, czym się otaczać, jak chciałbyś spędzać czas, święta, wakacje, jak chcesz wyglądać, jak się czuć. Miej w głowie te obrazy. Noś je ze sobą. Karm tym głowę. Jeśli często będziesz je odtwarzał, podświadomie zaczniesz dokonywać takich wyborów, które będą Cię zbliżały do tych wizji życia. Bądź śmiały i odważny. Nawet się nie spodziewasz jak wiele z tych pragnień może się spełnić, jeśli dasz im wystarczająco dużo uwagi.

Zatrzymaj się czasem i sprawdź gdzie jesteś. Nie zgadzaj się na podróż bez celu. Nie trać na to czasu.
On przecież tak pędzi…

Posłuchaj:)

Sprawdź gdzie jesteś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Kamila Lewicka
Projekt i wykonanie: 2CREO